Sanatorija EGLE 3* Sanatorija EGLE+ 4* Tervise Paradiis 4* Ķīna, Pasaules Mantojums Ķīna senā un Ķīna mūsdienu Ķīnas Zelta trīsstūris Zem Toskānas Saules Pavasarī uz Ķīnu! Vjetnama un Kambodža: ekskursiju programma ar atpūtu pie jūras Atpūta un sērfings Vjetnamā Mekong Delta un Pludmale Ķīna - lidojošie kalni Kāzas Santorini salā Vytautas Mineral SPA Jahtu noma 2019! Korporatīvie pasākumi uz jahtas Tervis Medical SPA 3* Senās Ķīnas galvaspilsētas Romantiska Jaunā gada sagaidīšana Budapeštā! PORTO - pilsēta kā glezna Parīze svētku noskaņās Kāzu ceremonija Grieķijā Čārterlidojumi uz Grieķija Čārterlidojumi uz Ēģipti Sanatorija "EGLE" Birštonas "Esi Dieviete"! Toskāna gurmāniem! Čārterlidojumi uz Taizemi Regate Odiseja 2019! Jahtu noma 2019! Jahtu noma 2019! Jahtu noma 2019! Radošs festivāls bērniem «SEA & ART»
  • Kontakti
Kontakti

Rakstiet mums uz:

Rīga, Merķeļa 12
T: +371 22843060
M: +371 22843060; +371 22070762
Skype: riladrilad
Darbs laiks:
09:00 - 18:00, s. 10:00-14:00
Rīga, Merķeļa 6
T: +371 22843061
M: +371 22843061
Skype: ljudmila321
Darbs laiks:
09:00 - 18:00
Rīga, Brīvibas 33
T: +371 22843062
M: +371 22843062
Skype: rilad2
Darbs laiks:
09:00 - 18:00
  • SAZINĀTIES AR MUMS
Dānija

Fēru salas maija svētkos Cena vienai personai:
no € 0

Maršruts: Rīga - Fēru salas - Rīga

Ceļojuma ilgums: 4 dienas / 3 naktis

Cenā iekļauts:

* aviobiļete Rīga - Fēru salas - Rīga,
* bagāža 23 kg + rokas bagāža 8 kg, dzērieni,
* transfērs lidosta-viesnīca-lidosta,
* dzīvošana 4* viesnīcā,
* brokastis.

 

 

Aprēķināt cenu

Kopējā summa:  

informācija

Ceļojuma periods
Numura tips
Ēdināšanas tips Cena vienai personai

Ceļojums nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem.
Uz Fēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji ir izvēlējušies arhipelāgu par uzvarētāju konkursā Must see! ( Jāredz!).

1.DIENA (27.aprīlis)
Rīga - Fēru salas

Izlidošana no Rīgas plkst. 12:20. Ierašanās Fēru salas plkst.13:05. Transfērs no lidotas uz viesnīcu (tiem, kas nenodas pirmās dienas ekskursijā).

Pēc vēlēšanās ekskursija par papildus samaksu: Ekskursija uz Vagar salu un Gasadalur ūdenskritumu. 
13:05 izbraukšana ekskursijā no lidostas. 
Pirmās dienas ekskursijas laikā dosimies uz Vagar salu, kur vispirms apstāsimies pie paša lielākā Fēru salu ezera Sørvágsvatn. Tālāk ceļš vedīs uz Bo ciematu no kura paveras brīnišķīgs skats uz mazo Tindhólmur saliņu. Pēc tam dosimies uz Gásadalur ciematu, lai apskatītu pašu skaistāko Fēru salu ūdenskritumu Múlafossur. Te tiks dots brīvais laiks, lai pastaigātu pa ciematu.

Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas
Cena: 50 EUR. Cenā iekļauts: transports un angliski runājoša gida pakalpojumi.

2.DIENA (28.aprīlis)
Touršhavnas un Nolsoy sala

Pēc vēlēšanās ekskursija par papildus samaksu: Touršhavnas apskates ekskursija un Nolsoy sala. 
10:00 izbraukšana no viesnīcas.

Vispirms īsā tūrē apskatīsim Fēru salu galvaspilsētu un noklausīsimies gida stāstījumu par tās vēsturi. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes. Pēc tam dosimies uz Nacionālo vēstures muzeju.
Pēc Touršavnas apskates dosimies uz Nolsoy salu, kas atrodas tikai 20 min. brauciena attālumā no Fēru salu galvaspilsētas. Varēsim atklāt salu, kas ir pavisam citāda nekā 2017. gada Eiropa – faktiski pārcelsimies vairākus gadu desmitus atpakaļ.
Autobuss mūs aizvedīs uz ostu, kur kāpsim senatnīgā buru kuģī, ko pagājušā gadsimta vidū izmantoja zvejošanai, bet pēc tam atjaunoja un kas mūsdienās galvenokārt vizina tūristus. Kuģis vispirms mūs apvedīs apkārt Nolsoy salai, lai mēs varētu apbrīnot veco bāku, putnu klintis un grotas.
Pēc izkāpšanas salā, dosimies vieglā pastaigā ar kājām, lai vispirms aplūkotu Nolsoy salas ciemata apkārtni. Apskatīsim senu apmetni Kornvalejā, kur, kā stāsta leģenda, dzīvoja skotu princese. Tad dosimies uz seno sodu izpildes vietu. Nolsoy ciematā redzēsim Fēru salām tradicionālos Goda vārtus, kas izgatavoti no Zilā vaļa žokļa kaula. Tūristu informācijas centrā varēsim apskatīt laivu Diana Viktorija, ar kuru vietējais varonis Ove Joensens 1986. gadā aizīrās no Nolsoy salas uz Dāniju.
Ekskursijas ilgums ~ 6 stundas.
Cena: 130 EUR. Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, ieeja Nacionalajā vēstures muzejā un pusdienas (ūdens un kafija iekļauta).

3.DIENA (29.aprīlis)
Ziemeļu salās

Pēc vēlēšanās ekskursija par papildus samaksu: Ekskursija uz Ziemeļu salām. 
09:30 izbraukšana no viesnīcas.

Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms apstāsimies Leirvikas vikingu apmetnē. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz Klaksviku, kur apskatīsim Kristiešu baznīcu, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās.
Pēc pusdienām Klaksvikā ar kuģīti brauksim uz Kalsoju, kas tiek dēvēta par Flautas salu, tās izstieptās un šaurās formas un daudzo tuneļu dēļ.
Mikladālurā varēs apskatīt Roņu sievietes skulptūru, kas novietota šeit pavisam nesen un kas saistīta ar senu fēriešu leģendu par roņiem, kuri “Divpadsmitajā naktī” iznāca no jūras, nometa savas ādas un uz brīdi kļuva par cilvēkiem. Tad, kad roņiem nācās atgriezties jūrā, viens no viņiem to nevarēja vairs izdarīt, jo viņa āda bija nozagta…
Ekskursijas ilgums ~ 10 stundas.
Cena: 105 EUR. Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģa biļete, ieejas maksa baznīcā un pusdienas (ūdens un kafija iekļauta).

4.DIENA (30.aprīlis)
Vestmanna putnu klintis - Fēru salas - Rīga

Pēc vēlēšanās ekskursija par papildus samaksu: Vestmanna putnu klintis. 
09:00 izbraukšana no viesnīcas.

No viesnīcas dosimies uz Vestmannu, kur kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Brauksim cauri jūras šaurumiem, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 2000 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas. Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tad dosimies tieši uz lidostu.
Ekskursijas ilgums ~ 5 stundas.
Cena: 120 EUR. Cenā iekļauts: kuģīša biļete, pusdienas (ūdens un kafija iekļauta) un angliski runājoša gida pakalpojumi.

13:20 Transfērs no viesnīcas uz lidostu tiem, kas nav devušies pēdējās dienas ekskursijā.

16:10 Izlidošana uz Rīgu.

Ierašanās Rīgā plkst.20:40.

Svarīgi! Vietu skaits ekskursijās ir ierobežots, rezervācijas tiek pieņemtas līdz 20.04.2018. Sliktu laika apstākļu gadījumā ekskursijas tiks aizstātas ar līdzvērtīgu piedāvājumu uz sauszemes.

Viesnīca Foroyar 4*:

Slavenu dāņu arhitektu projektētā 4* viesnīca Foroyar atrodas apm. 2 km attālumā no Fēru salu galvaspilsētas un Nolsoy fjorda uz kuriem no viesnīcas logiem paveras brīnišķīgs skats. Viesnīcas jumts ir apaudzēts ar zāli un tai blakus ganās aitas. Līdz tuvākajai autobusa pieturai jāiet vien 5 min.

Plašajās un mājīgajās istabās ir viss nepieciešamais viesu ērtībām: apkure, kabeļu un satelīta TV, WI-FI, minibārs, fēns, kafijas /tējas pagatavošanas ierīce. Seifs pieejams reģistratūrā. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus iegādāties bārā.

Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā. 

Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk redzēt lieliskus dabasskatus un tūrisma nesapostītu, autentisku vidi, kurus nebaida mainīgi dabas apstākļi un kuri vēlas uzzināt, kāpēc tieši Fēru salas žurnāla „National Geographic” balsojumā atzītas par pasaules labāko salu galamērķi. 

Gaisa temperatūra: ap 6 - 8 C dienā, ap 4 C naktī.

Laikapstākļi: ārkārtīgi mainīgi – īslaicīgs lietus iespējams vairākas reizes dienā. iespējams arī sniegs, vējains, dienas gaisma – 16 stundas

Jāņem līdz: vēja un ūdensnecaurlaidīgu, siltu jaku, vēlams arī šādas bikses, ūdensnecaurlaidīgus, tūrismam piemērotus zābakus. Galvassega un cimdi Fēru salās noder pat vasarā.

Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

Valūta: Dānijas krona (DKK) 1 EUR = 7.44 DKK

Lidojumu izpilda avio kompānija Atlantic Airways ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

Lidojuma ilgums:

Rīga - Vagar: 2 h 45 min 

Vagar - Rīga: 2 h 30 min

Transfēra laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

27.aprīlis, plkst. 13:05 transfērs no lidostas uz viesnīcu 

30.aprīlis, plkst. 13:20 transfērs no viesnīcas uz lidostu

Svarīgi: Galamērķī ekskursijām pieteikties vairs nevarēs! Pēdējais termiņš ekskursiju iegādei – 20.04.2018!

 

Fēru salas:

Arhipelāgu veido 18 vulkāniskas izcelsmes salas (17 no tām ir apdzīvotas), kas atrodas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, siltās Golfa straumes vidū, gandrīz vienādā attālumā no Islandes un Skotijas un nedaudz tālāk no Norvēģijas krastiem. 
Politiski tās pieder Dānijai, bet bauda plašu autonomiju – tām ir pašām savs parlaments, kura vadītājs pilda premjerministra funkcijas. Parlaments realizē salu pašpārvaldi, Dānijas pārziņā atstājot vienīgi aizsardzību, ārlietas un tieslietas. Tiek uzskatīts, ka salu pirmie apdzīvotāji, bija īru mūki, kas neapdzīvotajās salās ieradās ap 600. gadu. Divus gadsimtus vēlāk salas kolonizēja norvēģu vikingi- Grimurs Kambans tiek minēts kā pirmais norvēģu ieceļotājs. Tagadējā galvaspilsētā Torshavnā norvēģi nodibināja savu parlamentu (tingu), kas izlēma saliniekiem aktuālos jautājumus.


Ap 1000. gadu pēc asiņainām sadursmēm salas pieņēma kristietību un nonāca Norvēģijas karaļa pakļautībā, bet 1380. gadā līdz ar Norvēģiju - ūnijā ar Dāniju. Pēc Napoleona karu beigām 19. gs. sākumā, Dānija bija spiesta cedēt Norvēģiju Zviedrijai, taču paturēja savā īpašumā Fēru salas. 
Tikai 1948. gadā pēc pašpārvaldes akta pieņemšanas, Farēras oficiāli kļuva par autonomu reģionu Dānijas karalistes sastāvā. 
Lai arī arhipelāgs ir atzinis dāņu kroņa varu, tas nekad nav ticis uzskatīts par Dānijas daļu. Fēru salas, atšķirībā no Dānijas, nav ES locekles un tām ir patstāvīgs statuss Ziemeļvalstu padomē. Arhipelāgam ir savs karogs, naudas vienība - Fēru salu kronas, kas ir apgrozībā līdz ar dāņu kronām un fēriešu valoda, kas skolā tiek mācīta kā pirmā un kas ir vistuvākā seno norvēģu valodai. Uz šo Dānijas autonomo reģionu neattiecas Šengenas līgums un visi ekonomiskās sadarbības līgumi tiek slēgti nepastarpināti – neiesaistot Dānijas varasiestādes. 

Fēru salu ekonomikas pamats ir zvejniecība, kas veido apmēram 80% no iekšzemes kopprodukta. Te klāt nāk tradicionālā vaļu zveja, pret kuru vēršas dabas aizsardzības aktīvisti. Pēdējos gados strauji attīstās arī tūrisms un to apkalpojošās nozares, kā arī vilnas apstrādes rūpniecība, kuras produktus – sniegpārsliņām rotātos vilnas džemperus – var ieraudzīt pat Japānā. Optimistisku noskaņu saliniekos radījusi naftas ieguvju atklāšana arhipelāgam piederošajos ūdeņos, kuru izpēte gan vēl ir nākotnes jautājums. 
Fēru salas nemaksā nodokļus Dānijai, bet saņem subsīdijas no tās, kuru apjoms ir apmēram 14% no iekšzemes kopprodukta. Šīs dāsnās dotācijas, it īpaši pēc ekonomiskās krīzes, kad Fēru salas atradās bankrota priekšā, ir viens no iemesliem, kāpēc arhipelāgā nekad pārsvaru negūst tie, kas vēlētos pilnīgu Fēru salu neatkarību. 
Fēru salu galvaspilsētā Torshavnā dzīvo divi no katriem pieciem arhipelāga iedzīvotājiem un to skaits tuvojas 20 tūkstošiem. Te koncentrējusies salu sabiedriskā un kultūras dzīve, šeit atrodas arhipelāga parlaments un valdība un, dzīvespriecīgās krāsās krāsotajās ēkās, var apskatīt gan muzeju kolekcijas, gan iepazīt neparasti bagātīgo mūzikas dzīvi vai pasēdēt krodziņā kopā ar atturīgiem, mazrunīgiem vīriem ar vēju appūstām sejām. 

Iesakam: 

Galvenais iemesls, kāpēc apmeklēt Fēru salas, ir, protams, daba. Nesabojāta, tīra, mežonīga, Ziemeļatlantijas nesaudzīgajiem vējiem un nepārtaukti mainīgajiem laika apstākļiem pakļauta, tā neliks vilties nevienam dramatisku ainavu cienītājam. Un vienalga, vai dosieties pārgājienā kājām, vai apskatīsiet stāvās, nepieejamās klintis, kas norobežo arhipelāgu no ziemeļiem un rietumiem, no kuģa klāja, vai arī izmantosiet lieliskas kvalitātes ceļus un tuneļus, kas savstarpēji savieno lielāko daļu no salām, braucot ar sauszemes transportu. 

Fēru salas ir iekārots galamērķis putnu vērotājiem, jo te ligzdo viena no lielākajām alku kolonijām un pati ievērojamākā vētrasputnu saime pasaulē. Te var izbraukt selgā, lai satiktu vaļus un delfīnus. Te var, mugursomu plecos, apskatīt salu pēc salas, kāpjot pakalnu virsotnēs, nolaižoties zaļas, sulīgas zāles klātās ielejās, kur retums pavīd velēnu jumtiem klāti mājokļi, vērot kādu no ūdenskritumiem, kas, nekad neapstājoties, krīt tieši okeānā, gaidīt, kad pašķirsies migla, lai ieraudzītu kādu vēl neredzētu, satriecošu ainavu un saprastu cilvēka niecību varenās dabas priekšā. 

„Tiem, kuriem patīk Ziemeļi, patiks katrs kvadrātmetrs”, saka zinātājs.

CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

* ekskursijas pēc vēlēšanās:

- ekskursija uz Vagar salu un Gasadalur ūdenskritumu - 50 EUR,

- Touršhavnas apskates ekskursija un Nolsoy sala - 130 EUR,

- ekskursija uz Ziemeļu salām - 105 EUR,

- Vestmanna putnu klintis - 120 EUR,

vai ekskursiju komplekts "Fēru salas Maija svētkos" - 355 EUR,

* ceļojumu apdrošināšana.

same_tours
Jahtu noma 2019!

Jahtu noma Grieķijā. Bavaria 34

No
1150.00
no 7 naktīm (01.01 - 25.05)
Bez ēdināšanas
ģimenes atpūta atpūta pludmalē romantiskais ceļojums
Pasūtīt
Mēs rekomendējam
Kāzu ceremonija Grieķijā

Jūsu sapņu kāzas Santorini salā!

No
1300.00
1 diena (01.07 - 30.06)
Pēc programmas
romantiskais ceļojums kāzu ceremonija
Pasūtīt
Mēs rekomendējam
Vjetnama un Kambodža: ekskursiju programma ar atpūtu pie jūras

Pārsteidzošā un noslēpumainā Indoķīna...

No
894.00
10 dienas / 9 naktis (11.01 - 01.02)
Brokastis
eksotiskais ceļojums ģimenes atpūta ekskursijas ceļojums
Pasūtīt
Degošais piedāvājums
Čārterlidojumi uz Taizemi

Ceļojums uz Taizemi.

€1069.00
No
705.00
no 14 dienām (12.11 - 22.03)
Brokastis
atpūta pludmalē eksotiskais ceļojums ģimenes atpūta lidojums iekļauts
Pasūtīt