Ceļojums uz Itāliju: Zem Toskānas Saules Ceļojums uz Franciju: Francijas Azūra krasts un Provansa CEĻOJUMI UZ TAIZEMI CEĻOJUMI UZ GRIEĶIJU CEĻOJUMI UZ ĒĢIPTI CEĻOJUMI UZ TURCIJU CEĻOJUMS UZ MALDĪVU SALAS CEĻOJUMI UZ TENERIFE CEĻOJUMS UZ DUBAJU: Atpūta Dubaijā! CEĻOJUMS UZ TURCIJU: BRĪNIŠĶĪGAS BRĪVDIENAS STAMBULĀ! CEĻOJUMS UZ TURCIJU: BRĪVDIENAS STAMBULĀ!
  • Kontakti
Kontakti

Rakstiet mums uz:

Rīga, Brīvibas 33
T: +371 22843060, + 371 22843062
M: +371 22843061, +371 22070762
Skype:
Darbs laiks:
Pēc iepriekšēja pieraksta - vīzas, aviobiļetes, ceļojumi, apdrošināšana (otrajā stāvā)
  • SAZINĀTIES AR MUMS
Maroka

Ceļojums uz Maroku: Ekskursiju ceļojums! Cena vienai personai:
no € 1590.00

Maršruts: Rīga - Marakeša - Rīga

Ceļojuma ilgums: 12 dienas / 11 naktis

Cenā iekļauts:

lidojums Rīga - Marakeša - Rīga, bagāža 20 kg + rokas bagāža 8 kg, dzīvošana, transfēri, transports un degviela, ekskursijas

Cenā nav iekļauts:

ēdināšana, ieejas biļetes, medicīniskā apdrošināšana, personīgie izdevumi.

Aprēķināt cenu

Kopējā summa:  

informācija

Ceļojuma periods
Numura tips
Ēdināšanas tips Cena vienai personai
31.10.2022 - 11.11.2022
Ilgums: 12 dienas / 11 naktis
Apartamenti Bez ēdināšanas 1590.00 EUR

No Atlasa kalnu sniegotajām virsotnēm līdz Atlantijas okeāna varenajiem viļņiem, no baltajām pludmalēm līdz Sahāras tuksneša nebeidzamajai vientulībai – tā ir Maroka- valsts Ziemeļāfrikā, Rietumu civilizācijas vārti Melnajā kontinentā. Dabas daudzveidība un mainība četros gadalaikos, berberu, arābu, spāņu un francūžu kultūras mistrojums, vietējo iedzīvotāju viesmīlība un milzumdaudz iespēju pavadīt savu brīvo laiku katru jaunu atgriešanās reizi citādāk. 

  

31.10. - 11.11. (12 dienas / 11 naktis)

Ceļojuma apraksts ir pieejams krievu valodā, jo ekskursijas tiek vadītas krievu valodā.

1. diena / 31.10.

Izlidošana no Rīgas plkst. 07:35. Ierašanās Marakešā plkst. 12:05. 

Mēs saņemam automašīnas un dodamies uz mūsu pirmo galamērķi - īstu karavanseraju. Aptuveni 50 km, nedaudz vairāk nekā stunda. Pa ceļam mēs apstāsimies, lai iegādātos augļus, ūdeni utt. Mūsu ierašanās brīdī tiks sagatavotas gardas pusdienas.

Caravanserai ir viesu nams tradicionālā, autentiskā stilā, vienkāršs un askētisks. Apstākļi ir diezgan spartiski. Istabās nav apkures, ir minimāls mēbeļu skaits un trīs koplietošanas dušas un tualetes. Taču viss ir tīrs un ir karsts ūdens. Eiropas stila tualetes ar tualetes podiem. Piekļuve internetam ir pieklājīga. Ēdiens ir patiešām labs! Ir arī zaļš pagalms un terase - plakanais jumts -, no kura var baudīt skatu un sanākt kopā kompānijā.

Pēc lidojuma atpūtīsimies un, ja varēsim, veiksim īsu braucienu uz kalnu aizu un atgriezīsimies vakariņās.

2. diena / 01.11.

Aktīvā diena. No rīta braucam līdz kalnam, atstājam automašīnas un vēl aptuveni pusstundu ejam līdz paraplanierisma starta vietai. Mēs organizējam lidojumus ar instruktoru tiem, kas "parādās", pastaigājas, fotografējas. Šī ir skaista apskates vieta, no vienas puses - tuksnešaina līdzenums, no otras - sniegota Atlasa grēda. Starp citu, diezgan augsta grēda, vairākas virsotnes virs 4000 m!

Īpaši par lidošanu, vēlreiz. Mūsu ekskursija ir īpaša, neaizmirstiet par to! Lidojums ar paraplānu virs Āfrikas ar skatu uz okeānu vai kalniem var būt viens no jūsu ceļojuma spilgtākajiem notikumiem! Katram dalībniekam būs iespēja veikt vienu vai divus lidojumus kopā ar pieredzējušiem vietējiem pilotiem. Cena ir 60 eiro par lidojumu, plus mīnus 5 eiro. Protams, ne visi dalībnieki vēlēsies veikt lidojumus, bet, ticiet man, pat atrasties uz starta līnijas lidojumu laikā ir ļoti aizraujoši!

Tas ir iespaidīgs un skaists.

"Aktivitāte" beigsies ap pulksten 18, iespējams, lidojošajai un nelidojošajai grupas daļai nedaudz atšķirīgos laikos. Ir iespējams atpūsties, sauļoties uz terases, doties uz tuvāko tirgu (7 km) pēc augļu garšvielām.

3. diena / 02.11.

Marakeša. Marakešā ir daudz interesanta, tā ir pilsēta ar vēsturi, viena no "imperatora" pilsētām, t.i., kādreiz tā bija Marokas galvaspilsēta. Bet mums ir tikai viena diena, tāpēc mūsu programmā ir iekļauti divi "must have" punkti Marakešā: Medina ar Djemna El Fna laukumu un Jeux Morel Garden ar Yves Saint Laurent muzeju. Mēs vienkārši nevaram darīt vairāk - esam pārāk noguruši.

Sāksim ar Jardin des Mojarelles un Musée de Saint Laurent. Lasiet tiešsaistē, tur ir vairāk nekā pietiekami daudz informācijas. Kompakts botāniskā dārza un muzeja komplekss, patiešām skaists un neparasts. Diezgan dārgas biļetes (aptuveni 13 eiro) un, iespējams, daudz tūristu, bet ir vērts to apmeklēt.

Pēc muzeja mēs pusdienojam kādā "eiropeiskā" iestādē centrā, paldies Dievam, to ir daudz, un dodamies pastaigā uz medīnu.

Medina ir pilsētas centrālā daļa, ko ieskauj cietokšņa mūris. Tas ir viens no lielākajiem Marakešā, tā perimetrs ir vairāk nekā 10 km garš. Pie ieejas atrodas slavenais laukums, kas iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā. Tūkstošiem tūkstošiem ielu, veikalu, darbnīcu, mošeju un dzīvojamo ēku labirints. Bezgalīgi stendi, pat ja negrasāties neko pirkt, joprojām ir jautri pastaigāties un lūkoties. Apstaigāt to var aptuveni trīs stundas, un parasti ar to pietiek ikvienam. Mēs vienojamies par tikšanās laiku un vietu, sapakojamies un dodamies prom.

Mēs vakariņojam karavanserejā.

4.diena / 03.11.

Agri no rīta braucam uz okeānu, šķērsojot kalnus. Atlasa kalnu grēdu šķērsošana caur Tizi-n-Test pāreju (2000 m augstumā), nolaišanās ielejā starp Atlasa un Anti Atlasa kalnu grēdām (jā, tā sauc kalnu grēdu grēdu "otrā pusē") un brauciens uz MIRLEFT pilsētu - mūsu otro galamērķi.

Ceļš ir gleznains, kalnains ar serpentīniem, un mēs apstāsimies, lai fotografētos, uzkodām utt. Patiesībā tas ir atsevišķs programmas punkts - ceļš caur Atlasu. Mēs to īpaši plānojam. Mēs taču vēlamies redzēt šos kalnus, vai ne?

Ja aplūkojat Marokas karti, tās dienvidu daļā redzamas divas paralēlas kalnu grēdas. Viens no tiem ir Augstais Atlass - jauni kalni ar mūžīgu sniegu virsotnēs. Otrs ir Anti-Atlas diapazons - vecs, saplaisājis no karstuma un vēja. Tur, kur brūnie pakalni nolaižas okeāna krastā, atrodas mūsu otrais galamērķis - ciemats Mirleft.

Tā ir neparasta vieta. Šeit ir maz zaļuma, gandrīz nav koku, un visa veģetācija ir kaktusi un ērkšķi, kuru ir desmitiem sugu. Tas ir, it kā zeme un ūdens apvienotos vienā elementā - planētā. Tieši šīs sajūtas dēļ - sajūtas, ka pieskaras svešai pasaulei vai drīzāk pasaulei "virs mums" - mēs šeit ierodamies. Šeit viss ir svešs, un mūsu acu priekšā ir satriecoša ainu maiņa.

Mēs ieradīsimies vakarā. Mēs dzīvosim mājā ar skatu uz okeānu. Dzīvokļa tipa naktsmītnes ar savu aprīkotu virtuvi. Apartamentos parasti ir 2-3 divvietīgas istabas, vannas istaba, halle ar virtuvi un terase. Atkarībā no dalībnieku skaita nakšņosim vienā vai divās tuvumā esošās mājās, apmeklēsim viens otru un kopīgi vakariņosim.

Pēc ierašanās mums tiks pagatavotas vakariņas.

Par ēdināšanu Mirleftā: mums ir plaša izvēle. Ciematā ir daudz vietu, kur droši paēst, tikai ir jācenšas iepriekš sarunāt, lai grupa varētu ierasties. Jūs varat pasūtīt vakariņas ar piegādi, parasti viesnīcu īpašnieki to labprāt dara (ienākumi!). Vai arī jūs varat ēst svaigi nozvejotas zivis bazārā, kur tās jums pagatavos uz oglēm.

Brokastis labāk pagatavot pašiem savā virtuvē vai doties uz kafejnīcu ciematā. Ir daudz pārtikas veikalu.

5. diena / 04.11. 

Pirmajā dienā Mirleftā mēs neplānojam garus braucienus. Obligāts programmas punkts ir lidojumi, visa grupa 15 minūšu laikā dodas uz startu, kur tiek sadalīta tajos, kas lido un tajos, kas "staigā". Lidojums, protams, ir pavisam atšķirīgs no lidojuma kalnos: šeit mēs lidojam ar skatu uz okeānu! Uzreiz pirms starta vietas ir pludmale ar smilšu kāpu, bet pašā starta vietā ir kafejnīca ar skatu uz okeānu. 

Pēc pusdienām dodamies uz Legziras pludmali, kas ir šīs vietas ievērojamākais piemineklis ar slaveno arku. Pastaigas, fotografēšana, peldēšana.

Vakarpusē jums pēc izvēles ir iespēja apmeklēt hamamu. Tā ir kameras procedūra, tāpēc, ja to vēlas daudz cilvēku, mēs dodamies uz vairākām apskates vietām ciemata centrā.

6. diena / 05.11.

Ekskursija Sahāras virzienā. Sahāra ir milzīga, tā stiepjas pāri desmitiem valstu, bet kopš seniem laikiem ir bijuši tikai daži tradicionālie karavānu ceļi, kas to šķērsoja visnepieciešamākajos virzienos. Pirms iebraukšanas tuksnesī mēs jūs aizvedīsim uz vienu no šiem maršrutiem, uz Guelmin pilsētu, kas joprojām tiek dēvēta par "vārtiem uz Sahāru". Mūsu galamērķis ir Amtudi oāzes cietoksnis - unikāla vieta, par kuru zina tikai daži cilvēki. Trīs iepriekšējos ceļojumos neesam sastapuši nevienu citu tūristu!

Pa ceļam mēs redzēsim, ka reljefs sāk mainīties: mēs iebrauksim īstā Sahārā! Mēs redzēsim, ka īstā Sahāra nav smilšu kāpas, bet galvenokārt bezgalīgi akmeņaini plato! 

Ekskursija visas dienas garumā, izbraukšana agri no rīta, atgriešanās vēlu vakariņās. Vakariņas var nākties pasūtīt viesnīcā, jo vietas pilsētā var būt jau slēgtas.

7. diena / 06.11.

No rīta pēc brokastīm mēs izbraucam no Mirleftas un dodamies uz ziemeļiem gar okeānu. Kopējais brauciena garums ir aptuveni 250 km, bet mēs apstāsimies Agadirā, Marokas galvenajā kūrortpilsētā, tāpēc ceļš nebūs pārāk nogurdinošs.

Neraugoties uz Agadiras kā pludmales un tūrisma galvaspilsētas aktīvo popularizēšanu, mums tā nešķiet īpaši interesanta. 1915. gadā šeit notika liela zemestrīce, un pilsēta tika atjaunota no jauna, zaudējot savu vēsturi. Tagad tas ir biznesa un rūpniecības centrs ar vairāk nekā pusmiljonu iedzīvotāju un ikdienas darba dzīvi. Pilsētas tūrisma daļā ir izkaisītas dažāda līmeņa viesnīcas, un populārākā vieta ir promenāde. Tā ir sava veida kūrorta vizītkarte. Tieši tur mēs nolemjam apstāties; mēs nolemjam nedaudz pastaigāties, apskatīties, novērtēt un, iespējams, paēst pusdienas kādā no daudzajiem pludmales restorāniem. 

Pēc Agadiras mēs turpinām ceļu uz ziemeļiem. Mūsu galamērķis ir Imsuan ciemats, mūsu ceļojuma trešais punkts. Mēs ierodamies pēc pāris stundām ar dažām pieturām.

Kas mūs gaida Imsuānā. Mēs trešo reizi mainām krāsas. Pa ceļam no Agadiras jūs sāksiet pamanīt, ka ainava mainās, parādās koki (argana koki, no kuru augļiem gatavo slavenu kosmētiku!), un Mirleftas brūnā palete pamazām pārtop Van Goga krāsās: daudz zilas, dzeltenas un zilgani zilas. Vēl viena pasauļu maiņa!

Imsuānas ciemats ir diezgan mazs. Vēl pirms 15 gadiem tas bija tikai zvejnieku ciemats, bet tagad tā ir populāra sērfošanas vieta. Sērfotāji, kuru šeit ir daudz no visas pasaules, ir ļoti īpaši un rada jautru un relaksējošu atmosfēru. Gaisā virmo regeja un, šķiet, ir jūtama neliela zāles smarža... Tieši ap šo uzņēmumu - zvejas ostu un sērfošanas vietu - ir uzcelta mūsdienu Imsuana: simts mājas ap līci, soliņi, kafejnīcas, aprīkojuma nomas veikali un sērfošanas skolas.

Eiropeiska tipa viesu nams: dzīvokļos ar virtuvi un atpūtas telpu, katrā numurā ir guļamistaba ar divguļamo gultu un lieli dīvāni vestibilā. Katrā numurā ir 3 vai 4 cilvēki. erašanās dienā mums nebūs daudz laika, izņemot peldi pirms vakariņām. Mēs vakariņosim pirms tam vai viesnīcā, vai arī varam doties uz apmetni.

8. diena / 07.11.

Ekskursija uz Essaouiru, "must have" vietu visā Marokā. 

Šodien Essaouira ir leģendārā Mogadora, kas līdz 19. gadsimtam bija viena no svarīgākajām Ziemeļāfrikas ostām. Šīs pilsētas vēsture ir unikāla: šeit ir valdījuši spāņi, portugāļi, arābi, berberi un vēl agrāk - kartāgieši un feniķieši... Galu galā pilsēta ir izveidojusies tāda, kāda tā ir: ir klasiska arābu medina, bet tās mūris saplūst ar viduslaiku portugāļu cietoksni. 

Savukārt 70. gados slavenais rokmūziķis Džimijs Hendrikss šeit izveidoja hipiju koloniju, kuru, protams, galu galā izpostīja taisnīgie vietējie musulmaņi, necietuši negodprātību savā pagalmā. Runā, ka bijuši arī bojāgājušie, bet viņi to nevēlas pieminēt, taču Hendriksa portretus joprojām var apskatīt veikalos!

Tomēr tagad Es Saouveira tiek uzskatīta par amatniecības un mākslas pilsētu. Šeit ir vairākas mākslas galerijas, dažas no tām ir diezgan greznas, bet dažas pavisam parastas - ielu mākslinieku līmenī. 

Tas ir mūsu galvenais galamērķis. Tirgos cenas ir aptuveni uz pusi zemākas nekā Marakešā, un izvēle ir gandrīz tāda pati. Mēs pastaigājamies, tirgojamies, iepērkamies, ēdam zivis un austeres ostā, fotografējamies un baudām īpašo Es Saouiras atmosfēru. Daudzi no jums teiks: es vēlos šeit atgriezties vēlreiz! 

9. diena / 08.11.

Diena atpūtai: sauļošanās, peldēšanās, lēna pastaiga pa netālu esošo skaisto smilšu kāpu. Varbūt, ja jūs nevēlaties pavadīt pārāk daudz laika pludmalē, mēs dodamies uz paraplūdi, tas ir pusstundas brauciena attālumā no cietzemes. Mēs papildināsim savu pieredzes kolekciju: tas ir skaistākais, ko esam redzējuši!

Jā, varbūt daži no jums vienmēr ir vēlējies izmēģināt īstu sērfošanu. Vietējie bērni piedāvā nodarbības iesācējiem, un ir pieejama aprīkojuma noma.

10. diena / 09.11.

Brīvais laiks.

11. diena /10.11.

Brīvais laiks.

12. diena / 11.11. 

Izbraukšanas diena. Izlidošana no Marakešas plkst. 12:50. Ierašanās Rīgā plkst. 19:05.

Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk eksotiskas vietas un atšķirīgas kultūras cilvēki, patīkami silts klimats laikā, kad Eiropā jau vēls rudens 

Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

Ieteicams:

* rūpīgi uzraudzīt savas somiņas un naudas makus

* dzeršanai izmantot veikalos pirktu ūdeni

* neiegādāties ēdienu no ielu tirgotājiem. Ja tomēr tas izdarīts, bagātīgi aplaistīt to ar citrona sulu

* sievietēm valkāt arābu kultūrai atbilstošu apģērbu ( nevilkt īsbikses vai mini garuma tērpus, kā arī tērpus bez plecu daļas)

* sociālajos kontaktos neizmantot kreiso roku, kas pēc musulmaņu / marokāņu uzskata ir netīra

* tiem, kuri vēlas daudz izmantot savu mobilo telefonu, izdevīgāk iegādāties Marokā jaunu un ar vietējo pieslēgumu

* kaulēties, kaulēties, kaulēties par katra pirkuma cenu

Valūta: Dirhams (MAD), kuru nedrīkst izvest no valsts, tātad nav iespējams nopirkt ārpus Marokas 1dirhams = 0.09 EUR

Grupu  pavadīs krieviski runājoši grupas vadītājs

Lidojumu izpilda avio kompānija AirBaltic. 

 

SVARĪGI:

Latvijas pilsoņi Marokā var ieceļot bez vīzas! Pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc atgriešanās Latvijā un tajā jābūt brīvai lapai, kur iespiest zīmogu par iebraukšanu Marokā

Latvijas Republikas nepilsoņa pases turētājiem ieceļošanai Marokā ir nepieciešama vīza.

Lai saņemtu detalizētu informāciju par vīzas noformēšanas kārtību, izmaksām un nepieciešamajiem dokumentiem, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Marokas vēstniecību Zviedrijā:

Marokas vēstniecība Zviedrijā   http://www.mfa.gov.lv/vestniecibas-un-parstavniecibas#MA

Adrese: Kungsholmstorg 16, 112 21 Stockholm, Sweden

Tālr.: (46-8) 545 511 30, (46-8) 545 511 35, (46-8) 545 511 31(vīzas)

Fakss: (46-8) 545 511 39

 

E-pasts: morocco@telia.com

 

Ko apskatīt Marokā?

Marakeša - Marakeša ir ceturtā lielākā Marokas pilsēta pēc Kasablankas, Fēsas un Rabatas un atrodas sniegiem klāto Atlasa kalnu piekājē valsts centrālajā daļā. Marakeša ir viena no četrām Marokas impērijas pilsētām, kas bija valsts galvaspilsēta vairāku gadsimtu garumā, kad valdīja varenās Almoravidu, Almohadu un Saadi dinastijas. Tā tiek uzskatīta par valsts simbolu un Marakešas apskate ir obligāts priekšnoteikums, lai varētu teikt, ka esat apmeklējis Maroku. Pilsēta ir sadalīta divās atsevišķās daļās: tūristu galvenais apskates objekts – Medina jeb vecpilsēta un Gueliz jeb Ville Nouvelle – jaunā, mūsdienīgā pilsētas daļa.

Medina ar šaurajām ieliņām, kur liekas, ka gadsimti apstājušies, vilina ceļotāju garām preču pārpilniem veikaliņiem, kuros var nopirkt tiešām jebko, nedaudz apstājoties pie daudzkrāsainajiem berberu paklājiem, ieelpojot svaigi uzlietas piparmētru tējas saldi rūgto smaržu, jeb varbūt tas bija vīraks, ieklausoties pareģu murmināšanā, apmetot drošu līkumu čūsku dīdītājiem nonākt galvenajā pilsētas laukumā Djemaa El-Fna, kas pēc saulrieta pārvēršas par vietu, kas, iespējams, minēta 1001 nakts pasakās. Eksotiski aromāti, maģiska mūzika, rietumniekam neierastas izklaides – viss šeit ir pieejams. Laukuma dienvidu stūrī atrodas ieeja vēl vienā no Medinas rajoniem – Kasbah (citadelē), kurā izvietojusies Karaļa pils, El- Badi pils un vecie saadi kapi. Kasbahā atrodami veikali, tirgus laukumi, restorāni un riadi – plašas bagāto marokāņu mājas ar iekšpagalmu, kas nereti lepojas ar nelielu dārzu, strūklaku un putnu dziesmām.

 

Atlasa kalni - Kalnu grēda, kas apmēram 2,500 km garumā stiepjas cauri trīs Āfrikas valstīm – Marokai, Alžīrijai un Tunisijai. Tiek iedalīti Augstajos Atlasa kalnos, Vidusatlasa kalnos un Anti Atlasa kalnos. Visiespaidīgākais ir Augstais Atlass, ar Ziemeļāfrikas augstāko virsotni – Tubkalu (4165 m). Ziemā Atlasa kalnus klāj sniegs un te iespējams pavadīt laiku arī kādā no kalnu slēpošanas kūrortiem. Atlasa kalniem ir liela nozīme Marokas klimatisko apstākļu regulēšanā, jo to dienvidu nogāzes pakāpeniski pāriet Sahāras tuksneša neauglīgajās smiltīs. Savukārt, ielejas, kas plešas uz ziemeļiem ir aizsargātas no tuksneša svelmainās dvašas vasarā. Kalnu ciematos mitinās Marokas pamatiedzīvotāji – berberi, kuri saglabājuši savu gadsimtiem seno dzīves veidu, tradīcijas un kultūru. To vērts aplūkot līdz ar lieliskām kalnu, ieleju un kanjonu ainavām. Un vēl – Atlasa kalni ir piemēroti arī kalnu kāpšanas iesācējiem.

 

Agafejas tuksnesis - Apmēram 40 min. brauciena attālumā uz rietumiem no Marakešas, kur pilsētas rosīgo dzīvi sāk nomainīt nelieli berberu ciemati, plešas Agafejas tuksnesis ar Atlasu kalnu grēdu fonā. Tas nav līdzīgs Sahāras vienmuļajam smilšu klaidam, bet drīzāk ir neauglīgs un tuksnešains plato, kura akmeņainie pakalni iekrāsoti maigos pasteļtoņos – ne velti tuksneša nosaukums sasaucas ar berberu vārdu “piens”. Ja vasarā gaisa temperatūra pakāpjas līdz +45C, tad ziemas naktīs te ir tikai nieka +12C. Ūdens trūkums piespieda vietējos ciematus pamest šo mēness ainavai līdzīgo vietu un tagad te ierodas tie, kuri mēro ceļu uz Atlasa kalniem, vēlas izmest līkumu kamieļa mugurā, ilgojas pēc vientulības vai arī neticami spoži zvaigžņotas debess, kādu var redzēt tikai naktī, ko pavada tuksnesī.

 

Essaouira - Ja izrunāsiet šīs ostas pilsētas vārdu arābu manierē, izelpojot lēni un gari Es-sweera, tad tas atbildīs Atlantijas okeāna brīzei, kas visu gadu liec araukāriju zarus līdz pat zemei, un liekas, piepilda jebkuru ielu, laukumu un vēsturiskos nocietinājumus ar piekrastes smalkajām smiltīm. Essaoira ir pavisam cita Maroka - reiz tā bija populāra hippiju pulcēšanās vieta, bet UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautās medinas dēļ, kļuvusi par vietu, ko apmeklēt vēlas jebkurš šīs valsts apceļotājs. Jau 5. gs. PK pilsēta izveidojās kā rosīgs tirdzniecības un ostas mezgls. Mūsdienās apskatāmie nocietinājumi tika radīti sultāna Muhameda III laikā 18. gadsimtā, kurš vēlējās Essaouiru pretstatīt dumpīgajai Agadirai, kā arī iekļaut pilsētas arhitektūrā nedaudz no Eiropas vaibstiem. Pilsētā jūtama portugāļu, berberu, ēbreju, francūžu un holandiešu ietekme – gan ar sienu apjoztajā vecpilsētā, gan elegantajos skvēros gan baltajās māju sienās. Sērfingotāju un kaitistu paradīze, ikgadējā Gnaoua Pasaules mūzikas festivāla mājvieta, “Ottello” kaisību un “Troņu spēļu” darbības lauks, vieta, par kuru domāja Džimijs Hendrikss, rakstot dziesmu “Smilšu pilis”, pilsēta ar īpašu, māksliniecisku auru – tā patiks visiem.

 

Ourika upes ieleja - Ourika upe sākas Augstajos Atlasa kalnos un atrodas pavisam netālu no Marakešas. Ielejā vietums izvietojušies berberu ciemati, kuri jau februārī ietinas ziedošu mandeļkoku un ķiršu ziedu plīvurī. Pārējos gadalaikos krāsainus triepienus ainavā ienes vēdināties izkārtie raibie, berberu austie paklāji. Lieliskas kalnu ainavas, pirmatnēja vide ar endēmiskiem augiem un reti sastopamajiem Berberu makaki pērtiķiem, virvju tilti un ūdenskritumi – ieleja ir vēsa atpūtas vieta pēc tuksnešu un pilsētu laukumu elpu aizcērtošās svelmes.

 

Ouarzazate un Ait Benhaddou - Ouarzazate ir āda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta Marokas centrālās daļas dienvidos. Tā atrodas Augsto Atlasa kalnu grēdas dienvidos un uz dienvidiem no pilsētas plešas tuksnesis. Ouarzazate ir pazīstams marokāņu brīvdienu ceļojumu galamērķis. To, arābiem raksturīgās arhitektūras dēļ, iemīļojušas virkne filmu studijas - “Arābijas Lavrencs”, “Kristus pēdējā kārdināšana”, “Mūmija”, “Leģionārs”, “Hanna”, “Kalniem ir acis” ir tikai daļa no šeit uzņemtajām filmām. Ouarzazetes rietumos atrodas nocietinātais ciemats Ait Benhaddou, kas izvietojies uz senā karavānu ceļa starp Sahāras tuksnesi un Marakešu un iekļauts UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

 

Sahāras tuksnesis - Marokas teritorijā iesniedzas pasaulē karstākais un lielākais smilšu tuksnesis – Sahāra. Šeit ceļotāju sagaida ekstrēmas temperatūras maiņas 24 stundu laikā, smilšu vētras, simtiem kilometru hamadas –neauglīga klinšu plato, ceļojošas kāpas un palmu apēnotas oāzes. Bet te var arī ieelpot vistīrāko gaisu, redzēt neticami daudz un spožu zvaigžņu un sagaidīt visbrīnišķīgākos saullēktus.

 

 

CEĻOJUMA CENĀ IEKĻAUTS:

lidojums Rīga - Marakeša - Rīga,

bagāža 20 kg + rokas bagāža 8 kg,

dzīvošana,

transports un degviela,

transfēri,

ekskursijas

CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

ēdināšana,

ieejas biļetes,

medicīniskā apdrošināšana,

personīgie izdevumi

 

 

Līdzīgie ceļojumi
Degošais piedāvājums
Mēs rekomendējam
Izdevīgs piedāvājums
CEĻOJUMS UZ DUBAJU: Atpūta Dubaijā!

Arābijas pasaka - Dubaija!

9 dienas / 8 naktis (01.10 - 31.12)
Visi ēdināšans tipi
lidojums iekļauts korporatīvām grupām ģimenes atpūta atpūta pludmalē
Pasūtīt
Degošais piedāvājums
Mēs rekomendējam
Izdevīgs piedāvājums
CEĻOJUMI UZ TENERIFE

Čārterlidojumi uz Tenerife!

no 8 dienām (01.10 - 31.12)
Visi ēdināšans tipi
eksotiskais ceļojums lidojums iekļauts atpūta pludmalē ģimenes atpūta
Pasūtīt
Degošais piedāvājums
Mēs rekomendējam
Izdevīgs piedāvājums
CEĻOJUMS UZ TURCIJU: BRĪNIŠĶĪGAS BRĪVDIENAS STAMBULĀ!

APBRĪNOJAMAIS STAMBULS!

No
489.00
5 dienas / 4 naktis (17.11 - 21.11)
Brokastis
romantiskais ceļojums ekskursijas ceļojums grupas ceļojums lidojums iekļauts
Pasūtīt
Degošais piedāvājums
Mēs rekomendējam
Izdevīgs piedāvājums
CEĻOJUMI UZ ĒĢIPTI

Čarterlidojumi uz Ēģipti!

no 5 dienām (01.10 - 30.04)
Pēc programmas
ģimenes atpūta lidojums iekļauts atpūta pludmalē
Pasūtīt