Sanatorija EGLE 3* Sanatorija EGLE+ 4* Tervise Paradiis 4* Ķīna, Pasaules Mantojums Ķīna senā un Ķīna mūsdienu Ķīnas Zelta trīsstūris Zem Toskānas Saules Vjetnama un Kambodža: ekskursiju programma ar atpūtu pie jūras Vjetnama: atpūta pie jūras. 3 dienas Parīzē Klasiskā Ķīna Unikālā Ņujorka! Ņujorka - Niagaras Folsas - Vašingtona USA Vjetnama: ekskursijas programma + atpūta Fantjetā Līgo Ķīnā Ķīna - lidojošie kalni Austrumu pasaka! Santorīni. Romantiska nedēļas nogale. LĪGO SVĒTKI AR GRUZĪNU AKCENTU! Klasiskā Grieķija KĀZAS SANTORINI SALĀ Vytautas Mineral SPA JAHTU KRUĪZS PA GRIEĶIJAS SALĀM JAHTU noma GRIEĶIJĀ Marakeša valsts svētkos Tervise Medical SPA 3* Divas Portugāles galvaspilsētas Douru upes ielejas leģendas - Portugāle un Spānijas ziemeļi LIELAIS PORTUGĀLES CEĻOJUMS
  • Kontakti
Kontakti

Rakstiet mums uz:

Rīga, Merķeļa 12
T: +371 67504464
M: +371 22843060; +371 22070762
Skype: riladrilad
Darbs laiks:
09:00 - 18:00, s. 10:00-14:00
Rīga, Merķeļa 6
T: +371 67504463
M: +371 22843061
Skype: ljudmila321
Darbs laiks:
09:00 - 18:00
Rīga, Brīvibas 33
T: +371 67283007
M: +371 22843062
Skype: rilad2
Darbs laiks:
10:00 - 18:00
  • SAZINĀTIES AR MUMS

Kadisa un Andalūzija Valsts svētkos

Rīga - Heresa de la Fronteira - Kadisa - Seviļa - Gibraltāra - Rīga

4 dienas / 3 naktis

no
0

Cenā iekļauts:


* lidojums Rīga - Heresa - Rīga, 
* bagāža: 6 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža, 
* transfērs lidosta - viesnīca - lidosta, 
* dzīvošana SPA Cadiz Plaza 4* viesnīcā, 
* ēdināšana: brokastis.

 

informācija

Ceļojuma datums
Numura tips
Ēdināšanas tips Cena vienai personai

Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk senas, tipiskas Spānijas pilsētas ar bagātu vēsturisko mantojumu, kā arī lieliskas pludmales Atlantijas okeāna krastā ar garām promenādēm pa kurām pastaigājoties var baudīt vēlīnas atvasaras siltumu 

Gaisa temperatūra: ap 17 C dienā, ap 13 C naktī. Ūdens temperatūra: ap 18 C 

Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 33% , diezgan vējains. 

Jāņem līdz: sauļošanās kostīms, ja plānojat laiku pavadīt pludmalē, siltākas virsdrēbes vakara pastaigām, lietussargs

1.DIENA (17.novembris)
Rīga - Heresa de la Fronteira

Izlidošana no Rīgas 06:00. 10:00 ierašanās Heresas de la Fronteiras lidostā. Izbraukšana uz viesnīcu tiem, kas nedodas ekskursijā vai izbraukšana ekskursijā no lidostas.

Pēc vēlēšanās par papildus samaksu: Heresas pilsētas ekskursija un vīna darītavas apmeklējums.
Pirmās dienas ekskursijas laikā apskatīsim Heresas pilsētas vēsturisko centru - tās Alkazaru (  12.gs. būvēto cietoksni) un visu, kas tajā atrodas - mošeju, arābu pirtis, dārzus, dzirnavas, astoņstūraino torni, utt. 
Pēc pusdienām apmeklēsim vīna darītavu „  Tio Pepe”, kur mums pastāstīs par vīna darināšanas procesu, parādīs vīna uzglabāšanas pagrabus, mākslas galeriju, kā arī ekskursijas noslēgumā varēsim degustēt kādu no slavenajiem Heresas vīniem. 
Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas.
Cena: 60 EUR. Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Alkazarā un vīna darītavā.

2.DIENA (18.novembris)
Kadisa - Vehera de la Frontera

Pēc vēlēšanās par papildus samaksu: Kadisa un Vehera de la Frontera. 09:00 izbraukšana no viesnīcas.
Ekskursijas pirmajā daļā apskatīsim Kadisas vecpilsētu – tās viduslaiku kvartālus, atsvišķas vietas, kas saglabājušās no feniķiešu un romiešu laikiem, veco katedrāli un citu populārākos pilsētas apskates objektus. 
Ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Veheru de Fronteiru – ciematu, kurā labi saglabājusies arābu laika arhitektūras paraugi. Kājām izstaigāsim ar aizsargsienu apjozto agrajos viduslaikos izveidoto teritoriju. 
Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas.
Cena: 65 EUR. Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Kadisas katedrālē.

3.DIENA (19.novembris)
Seviļa

Pēc vēlēšanās par papildus samaksu: Ekskursija uz Seviļu. 09:00 izbraukšana no viesnīcas.
Pilnas dienas ekskursijas laikā apskatīsim daļu no pašām pazīstamākajām Seviļas vietām – UNESCO pasulvēsturiskā mantojuma sarakstā ierakstīto katedrāli, Spānijas laukumu, kurā notika 1929. gada Ibērijas-Amerikas izstāde, Zelta torni, kurā saglabāti nozīmīgas liecības par pilsētas navigācijas vēsturi, kā arī Santa Kruž kvartālu, kur sensenos laikos mitinājās ebreji, bet, kas mūsdienās ir kļuvis par vinu no skaistākajiem un tipiskākajiem Seviļas vecpilsētas kvartāliem.
Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas.
Cena: 80 EUR. Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Seviļas katedrālē un Zelta tornī.

4.DIENA (20.novembris)
Gibraltāra

Pēc vēlēšanās par papildus samaksu: Ekskursija uz Gibraltāru. 09:00 izbraukšana no viesnīcas.
Pilnas dienas ekskursijas laikā dosimies uz Gibraltāru, pa ceļam vērojot Āfrikas krastus, kas paveras otrpus šaurumam. 
Galamērķī apmeklēsim Gibraltāra klinti, tās dabas rezervātu, kur mitinās magoti – Gibraltāra pētiķi. Apskatīsim Herkulesa stabus un Sv. Miķeļa alas, kas ir vienas no skaistākajām Eiropā un ar lielisku akustiku, kas piemērota dažādu koncertu un citu pasākumu norisei.
Gibraltāra klintī apmeklēsim arī Princeses Karolīnas artilērijas bateriju, kas Gibraltāra aizsardzībai te tika izvietota 1732. gadā. 
Ekskursijas noslēgumā interesentiem būs iespēja apskatīt 2. Pasaules kara tuneļus  (par papildus maksu) vai pilsētas centru. 
Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas.
Cena: 80 EUR. Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts). 

Ieceļošanai Gibraltārā Latvijas valsts nepilsoņiem ir nepieciešama vīza! Vīzas izmaksas nav iekļautas ekskursijas cenā un tās noformēšanu jākārto Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā.

17:30 izbraukšana no viesnīcas uz lidostu.
20:15 izlidošana uz Rīgu. 01:50 21.novembrī ierašanās Rīgā.

 

SPA CADIZ PLAZA 4*

Spa Cadiz Plaza 4* atrodas Kadisas pilsētas jaunajā daļā, uz laukuma, kas izvietots līdzās pilsētas galvenajai avēnijai. 

Promenāde, kas stiepjas gar Atlantijas okeāna krastu un uz kuras cits pie cita atrodas restorāni un bāri visām gaumēm, ir dažu soļu attālumā no viesnīcas. 

Uz vecpilsētu var aizbraukt ar autobusu, kas apstājas netālu no viesnīcas ( biļetes cena 1€) vai aiziet ar kājām (apm. 20 min. pa galveno avēniju).

Katrai viesnīcas plašajai un ērtajai istabai ir balkons, gaisa kondicionieris/apkure, bezmaksas WI-FI, TV, seifs, minibārs, kafijas/tējas pagatavošanas piederumi. Vannas istabā atrodas fēns. 

Bufetes brokastis var nobaudīt kafejnīcā vai arī uz terases. Dzērieni pieejami bārā. 

Viesnīcas Spa viesiem piedāvā veselības un skaistumkopšanas procedūras par pazeminātām cenām. 

Arī blakus esošajā pazemes stāvvietā viesnīcas viesi var novietot noīrēto automašīnu ar atlaidi. 

KADISA UN ANDALŪZIJA

 

Eiropas vecāko pilsētu Kadisu pirms trim tūkstošiem gadu gadiem dibināja feniķiešu jūrnieki, kuri apzinājās šīs vietas lielisko izvietojumu kuģošanai ērta līča krastā, netālu no Atlantijas okeāna un Vidusjūras šaurā savienojuma - Gibraltāra. 

Leģendas dibinātāja godā iecēlušas Hēraklu, kurš te uzstādījis slavenos „Herkulesa stabus” – vietu, aiz kuras pasaule beidzas un tālāk kuģot nedrīkst. Tam gan neticēja slavenais Spānijas koloniālās impērijas veidošanas aizsācējs Kolumbs, kurš no šīs piekrastes devās savā otrajā un ceturtajā braucienā uz Jauno pasauli, lai atpakaļ atvestu zelta un dārglietu kravas. 

Piedzīvojusi gan uzplaukumus gan norietus, Kadisa ir aizraujošs piedzīvojums gan vēstures un arheoloģijas interesentiem gan Spānijas dienvidu lielisko pludmaļu faniem. 
Kadisa ir viena no interesantākajām Andalūzijas pilsētām tieši savas atrašanās vietas dēļ – tās vecpilsēta izvietojusies uz šauras, deviņu kilometru garas pussalas. Pat svešiniekam te grūti nomaldīties – agrāk vai vēlāk skatienam atklāsies Kadisas līcis vai arī Atlantijas okeāns. 

Pilsēta gadsimtiem ilgi pazīstama kā ievērojamākā Spānijas flotes bāzes vieta un galvenā osta. 

Pludmales te ienākušas pašā pilsētā – Kaleta atrodas vecpilsētā, bet Santa Maria del Mar, Kortadura un Viktoria ir pludmales, kas izvietojušās 10 km garumā gar visu tā saucamo Jauno pilsētu. Ziemā, kad pa vēsu gulēt piekrastes smiltīs, lieliskas pastaigas var veikt pa gandrīz visā to garumā izstiepušos promenādi. Abas pilsētas daļas ir stingri nodalītas. Ja modernākā daļa ir būvēta apmēram 50 gadus atpakaļ un tās plānojums ir diezgan vienkāršs – viena galvenā avēnija, no kuras atzarojas citi, mazākas nozīmes ceļi, tad vecpilsēta ir tipiska Andalūzijai – krēslainu ielu mudžeklis, kas ik pa brīdim izved kādā ar Spānijas spožo sauli pielietā laukumā. Ēkas ir piemērotas piejūras klimatam, ar slēgtām augstām verandām un obligātajiem patio jeb iekšpagalmiņiem, kur visu gadu zied rozes vai augļu pilnos zarus liec kāds apelsīnkoks. 

Kadisu var salīdzināt ar bagātu līgavu, kuras jaunība ir pielūdzēju pilna. Fēniķieši to dibināja 1100 gadus pirms Kristus, pēc tam to sagrāba senās Kartāgas karotāji, tad romieši, no kuru laikiem saglabājies nesen arheologu atklātais amfiteātris, visigoti, senie bizantieši, līdz Kadisa, tāpat kā gandrīz visa Ibērijas pussala, nonāca arābu rokās. Piecu gadsimtu laikā arābi atstāja savai kultūrai raksturīgus vaibstus pilsētas veidolā līdz 13. gadsimta otrajā pusē pilsētu mauriem atkaroja Kastīlijas Alfonso X. Viņš arī uzdeva Kadisas līča krastā sākt kuģubūvētavu celtniecību. 

Spānijas lielo atklājumu laikā Kadisa kļuva par vietu, kur no tuvām un tālām zemēm ieradās kuģi pilni ar dārgumu kravām. Pilsētā apmetās arī turīgi tirgotāji, kuri sāka sev būvēt lepnas dzīvojamās mājas ar raksturīgu skatu torni – jā, kāpēc gan iet uz ostu, ja var uzkāpt savā tornītī un redzēt, vai kāds kuģis ar kravu netuvojas krastam. 


Protams, ka vieta, kur koncentrējas bagātības, ir daudzu intereses degpunktā. Tāpēc arī Kadisa vairākus gadsimtus cieta no nepārtrauktiem pirātu uzbrukumiem kā arī trīs angļu mēģinājumiem ieņemt pilsētu. 
Ja līdz 18. gadsimtam Kadisai nācās dalīt vietu, kur impērijā ieplūst bagātības, ar Seviļu, tad Gvadalkiviras upei aizsērējot, Spānijas kronis pārorientēja tirdzniecību ar Ameriku pilnībā uz Kadisu. Pilsētai sākās īsts zelta laikmets un tā kļuva par Spānijas ietekmīgāko un kosmopolītiskāko centru, kas sevī apvienoja tirdzniecības pārstāvniecības no daudzām valstīm. 

Nemierīgajā 18. un 19. gadsimtu mijā, kad Eiropu plosīja Napoleona kari un Ibērijas pussalu – Spānijas neatkarības karš, Kadisa bija vieta, kur uzturējās valsts parlaments un augstākā militārā vadība. 1812. gadā Kadisa ierakstīja savu vārdu vēsturē kā pilsēta, kurā tika proklamēta Spānijas konstitūcija. Tā uz diviem gadiem kļuva par Spānijas galvaspilsētu. 

Mūsdienās pilsētas ekonomika balstās galvenokārt uz kuģu būvēšanu un remontu, tirdzniecības ostu un nepārtauktās tūristu straumes nestajiem ienākumiem. Netālu no pilsētas atrodas lielākā NATO jūras bāze Eiropā un tās apkārtnē iegūst sāli. 
Par Kadisas slaveno pagātni pilsētā atgādina pieminekļi tās ievērojamākajiem notikumiem un pilsoņiem un Dženovas parks, kurš lepojas ar no kolonijām atceļojušajiem augiem – stāsta, ka dažus atvedis pats Kristofors Kolumbs. 

Kas jāredz 

-Svētā krusta katedrāle (jeb Jaunā baznīca) – viena no lielākajām katedrālēm Spānijā, Kadisas un Seutas arhibīskapa rezidence, kuru sākot no 1722. gada būvēja vairāk nekā gadsimtu. Tā celta klasicisma manierē un iekštelpās glabā virkni skulptūru un gleznojumu. Līdzas atrodas 16. gadsimtā būvētā Svētā krusta Vecā baznīca, kuras gotiskais veidols vainagojas ar vienīgo dzelteno kupolu, kas zināms kādai kristiešu katedrālei pasaulē. 

- 1981. gadā nejauši atklātais romiešu amfiteātris celts 1. gadsimtā pirms mūsu ēras un ir otrais lielākais Romas impērijas amfiteātris, kas spēja uzņemt 20000 skatītājus. 

-Spānijas laukumā atrodas piemineklis 1812. gada konstitūcijai jeb piemineklis kortesiem ( Spānijas parlamentam), kas alegoriskā veidā ataino Kadisas neatkarības cīņas, karu un mieru, lauksaimniecību un rūpniecību un pār to visu četras kariatīdes tur biezo grāmatu, kurā ierakstīta Spānijas konstitūcija. 

- Taviras tornis ir 18. gadsimtā būvēts sargtornis baroka stilā un ir augstākā vieta pilsētā. No torņa skatu laukuma var pārredzēt visu Kadisu un tai pieguļošās pludmales. 

Seviļa 

Viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kur nelielā teritorijā atrodama viduslaiku arhitektūras un mākslas kvintesense. Ceturtā lielākā Spānijas pilsēta, kas ir visas Andalūzijas un arī Seviļas provinces galvaspilsēta, jau ir vairāk nekā 2000 gadu veca.

ās vecpilsētā spilgti saglabājušās piecus gadsimtus ilgušās arābu kultūras liecības, kas organiski saplūdušas ar gotikas, baroka un renesanses mākslas šedevriem. 

Galvenais apskates objekti te ir Katedrāle – lielākais gotiskais dievnams pasaulē, kas uzbūvēts uz senas arābu mošejas pamatiem. Altārglezna ir 18 m augsta un atspoguļo Jaunās un Vecās derības ainas. Katedrālē atrodas arī vairāk nekā tūkstoš skulptūru, pieci tūkstoši gleznu, astoņdesmit flāmu vitrāžu logu un sarkofāgs ar K. Kolumba mirstīgajām atliekām. 

Otrs UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā ierakstītais objekts bez Katedrāles ir Alkazars – piļu komplekss, kas tūkstoš gadu garumā kalpoja par Seviļas karaļu mājvietu. Lai arī piļu arhitektūru veido arābu un kristiešu skaistuma izpratnes simbioze, mauru stils te ņēmis redzamu pārsvaru un krāšņās flīzes, sarežģītie metālkalumi un padzisušie korāna teksti uz sienām, liekas tikpat burvīgi kā krāšņie dārzi ar vienmēr ziedošu augu grupām, klusi urdzošām strūklakām un dzīvžogu labirintiem. 

Heresa de la Fronteira 

Divdesmit kilometru attālumā no Kadisas atrodas pilsēta, kas visā pasaulē pazīstama kā stiprinātā vīna heresa jeb šerija dzimtene.

Grieķu arheologa un ģeogrāfa Strabona grāmatā „ Ģeogrāfija ” minēts, ka pirmos vīnogulājus pilsētas apkārtnē ieveda feniķieši vairāk nekā 1000 g. p. Kr. Vecākā vīna spiede, kas šeit atrasta, datējama ar 8. gs. p. Kr. 

Jau pašā pagājušā gadu tūkstoša sākumā šī rajona iedzīvotāji bija pazīstami vīna tirgotāji visā Vidusjūras reģionā. Grūtāki laiki pilsētai sākās līdz ar arābu iebrukumu, kuru reliģiskā pārliecība neļāva lietot alkoholu. Taču Heresas pilsētas iedzīvotājiem ar viltu izdevās nosargāt savus vīnogulājus. 

Pēc mauru kundzības krišanas, sākās heresa strauja popularitāte pasaulē, ko sevišķi veicināja Spānijas karaļu atbalsts un, paradoksāli, arī jūras laupītāju uzbrukumi kuģiem, kas transportēja vīnu. 

Pilsētai apkārt esošās lauksaimnieciskās teritorijas ļāva iedzīvotājiem pievērsties arī labības, dārzeņu, augļu, kā arī liellopu audzēšanai. 

Heresa nav tikai pasaulslavena vīna un lauksaimniecības produktu ražošanas centrs, viens no provinces ekonomiskajiem dzinējspēkiem. Pilsēta tiek uzskatīta arī par Spānijas flamenko, kā arī slaveno Andalūzijas zirgu kartūziešu līnijas dzimteni. 

Gibraltārs 

Mazs gabaliņš ( 6.8km2) no Apvienotās Karalistes aizjūras teritorijām izvietojies Pirineju pussalas pašos dienvidos, ieņemot stratēģisko pozīciju pie Gibraltāra šauruma, kas savieno Vidusjūru ar Atlantijas okeānu. Gandrīz jebkuros laika apstākļos no šejienes var redzēt Marokas ziemeļu piekrasti. 

Piederējis gan senajiem romiešiem, gan mauriem, gan spāņiem, tas nonāca britu īpašumā 18. gadsimta sākumā. 

Augstākā virsotne ir Gibraltāra klints (426m virs jūras līmeņa), kas aizņem pusi no teritorijas un kura ir vienīgā vieta ārpus Āzijas, kur dzīvo makaku dzimtes pērtiķi - magoti. No ziemeļu un austrumu puses klints ir nepieejama, bet uz dienvidiem un rietumiem izvietojusies pilsēta, kas ar 30000 iedzīvotājiem ir padarījusi Gibraltāru par vienu no visblīvāk apdzīvotajām teritorijām pasaulē. Ekonomikas pamats ir tūrisms, banku un finanšu sektors, kuģu remonts, kā arī ienākumi no NATO bāzes uzturēšanas. 

Viens no galvenajiem tūristu apskates objektiem Gibraltārā ir cietokšņu komplekss, kas būvēts no 13. līdz 19. gadsimtam. Interesanti, ka izpētāmas nav tikai kompleksa virszemes daļas, bet arī zem tā izvietotie kazemāti, noliktavas un eju labirinti. 

Otrā svarīgākā Gibraltāra vēstures liecība ir Mauritāņu pils, kas sākta būvēt 8. gadsimtā uz sena forta pamatiem. 

Ja viesojoties Gibraltārā neko no vēstures negribās,var arī tikai pastaigāties pa pilsētas galveno avēniju jeb promenādi, kur izvietojušies populāri restorāni un izklaides iestādes, vai arī noskatīties, kā tiek apturēta gājēju un automašīnu satiksme, lai ļautu pacelties vai nolaisties kārtējai lidmašīnai – skrejceļš šajā nelielajā zemes gabaliņā tiek izmantots viņiem visiem.

CEĻOJUMA CENĀ NAV IEKĻAUTS:

* ekskursijas pēc vēlēšanās:

- Heresas pilsētas ekskursija un vīna darītavas apmeklējums - 60 EUR,

- Kadisa un Vehera de la Frontera - 65 EUR,

- Ekskursija uz Seviļu - 80 EUR,

- Ekskursija uz Gibraltāru - 80 EUR,

* ceļojuma apdrošināšana.

Rekomendējam
ПОХОЖИЕ ТУРЫ
Mēs rekomendējam
Sanatorija EGLE+ 4*

Pārvērtiet ārstēšanu par prieku...

No
70.00
atveseļošanas atpūta ģimenes atpūta
sākot no 2 dienām
(22.10 - 26.12)
Pilna pansija
Skatīties
Degošais piedāvājums
Izdevīgs piedāvājums
Vjetnama: ekskursijas programma + atpūta Fantjetā

Pārsteidzoša Vjetnama

No
580.00
pludmales atpūta ekzotiskais ceļojums
8 dienas / 7 naktis
(02.05 - 31.10)
Brokastis
Skatīties
Mēs rekomendējam
Douru upes ielejas leģendas - Portugāle un Spānijas ziemeļi

Portugāle un Spānijas ziemeļi

No
995.00
grupas ceļojums ekskursijas ceļojums
8 dienas / 7 naktis
(22.06 - 29.06)
Pēc programmas
Skatīties
Mēs rekomendējam
Izdevīgs piedāvājums
Ķīnas Zelta trīsstūris

Siāņa atrodas pie Vejas upes, bet viņas senais nosaukums tulkojams kā „ilgais ceļš”. Tieši Siaņa vienu laiku bija karavānu norīkošanas vieta, kuri virzījās pa Lielo Zīda ceļu. Vēl Siaņa — provinces Šeņsi galvaspilsēta, ilgu gadu garumā bija Senās Ķīnas galvaspilsēta, viņas vēsture turpinās jau vairāk kā trīs tūkstoši gadu.

No
1320.00
grupas ceļojums ekskursijas ceļojums
11 dienas / 10 naktis
(01.12 - 05.02)
Pēc programmas
Skatīties